O nas

my

 

 

Historia pozytywnego, motocyklowego zamieszania na południu Polski zaczęła się na początku XXI wieku. Z osób uczestniczących w dyskusjach na ogólnopolskim forum motocyklistów (www.forum.motocyklistów.pl) wyodrębniła się grupa z południa. Zaczęli się spotykać, jeździć razem, aż pod koniec roku 2004 założyli własne forum pod adresem www.grupa-poludnie.info. Jeszcze zanim forum ruszyło, tym samym roku, jesienią, grupa pod egidą kolegi Muzyka organizuje pierwsze Spotkanie Motocyklistów Mników 2004. Na mszę do zjeżdżają się motocykliści w ilości kilkudziesięciu ‘sztuk’, a ekipa garbusiarzy przywozi zaproszone dzieci Domu Dziecka nr 7 z ul. Naczelnej. Jest msza, poczęstunek, wożenie dzieci i ognisko. Gdyby ks. Stanisław wtedy wiedział w co się pakuje, to pewnie by się dwa razy zastanowił zanim zgodził się na przyjazd motocyklistów. Wiosną Spotkanie w Mnikowie zostaje powtórzone, tym razem zakończone ogniskiem u jednego z organizatorów – Miśka.

Forum nabiera rozpędu i na początku roku 2005 liczy już ponad stu członków. W tym samym roku startują kolejne imprezy – Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy oraz Motowigilia. W 2006-tym roku forum liczy już ponad pół tysiąca ludzi, a Spotkanie Motocyklistów w Mnikowie po raz pierwszy zostaje uwieńczone sceną, koncertami i konkursami z nagrodami. Impreza po mszy i wożeniu dzieci przenosi się na teren Kryspinowa. Od roku 2008 pałeczkę organizatora przejmuje Wilu. Impreza się rozrasta i jest już na tyle duża i rozpowszechniona, że robi się zbyt mało miejsca w Kryspinowie. W roku 2009 impreza przenosi się na wielką łąkę poligonu Pasternik. Wtedy też organizatorzy podejmują decyzję, że czas umiejscowić prawnie działania i motocyklową imprezę. Liczba uczestników Mnikowskich Spotkań pozwala już podciągnąć ją pod ustawę o imprezach masowych, a ryzyko jest zbyt duże, aby organizować ją tak jak dotychczas. W 2010tym roku oficjalnie zostaje zarejestrowane ‘Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa-Południe’, składające się z 15 członków – organizatorów ‘Mnikowa’.

Stowarzyszenie wywodzi się bezpośrednio z forum grupa-poludnie, ale działa trochę osobno, zajmując się konkretnie organizacją imprez. Nie odcina się całkowicie od forum, ma tą samą frazę w nazwie, inne jednak logo. Skupia głownie ludzi zajmujących się motocyklowymi wydarzeniami z terenu Krakowa, podczas gdy na forum może zapisać się każdy.

SMGP będzie istniało tak długo, jak długą będą ludzie chętni do bezinteresownego robienia czegoś dla innych.
Dokumenty do pobrania:

KRS
- odpis z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego
- zaświadczenie o nadaniu NIP
- zaświadczenie o nadaniu numeru REGON
-
statut Stowarzyszenia Motocyklistów Grupa Południe

Joomla templates by a4joomla